flowczarterBlog

Blog

Zapraszamy do czytania naszych artykułów.

zjedź niżej

Zarezerwuj jacht

zamkinj rezerwację
flowczarterIle osób może maksymalnie płynąć jachtem?
Czytaj więcej
13.03.2023

Ile osób może maksymalnie płynąć jachtem?

Pływanie jachtem to piękna przygoda, która pozostaje w umyśle przez długi czas. Warto jednak pamiętać, że kluczem do udanej zabawy jest bezpieczeństwo. Jednym z czynników, który ma na to wpływ jest przestrzeganie wyznaczonej ilości osób korzystających z jednostki. Jaka jest maksymalna ilość osób, które mogą płynąć jachtem?

Ile osób może płynąć jednym jachtem?

Ilość osób, która może w jednym czasie przebywać na pokładzie jachtu jest określona w dokumentach rejestracyjnych. Liczba ta ma związek z wielkością jachtu i dostępną liczbą kabin. Nie jest to liczba orientacyjna, ale rzeczywista informacja o tym, ile osób może przebywać jednocześnie na pokładzie.

Na jakiej podstawie obliczana jest ilość osób? Jak już wspomnieliśmy duże znaczenie ma ilość miejsca w kabinach. Każda kabina pozwala na nocleg około dwóch osób. Do ogólnej liczby doliczane są także dodatkowe miejsca w tzw. messie.

Co ważne, maksymalna liczba użytkowników dotyczy wszystkich niezależnie od wieku – do liczby określonej w dokumentach nie można dodać np. dzieci.

Dlaczego należy przestrzegać maksymalnej ilości osób na jachcie?

Z jakich powodów należy zwrócić uwagę na maksymalną ilość osób, która może w jednym momencie korzystać z jachtu? Chodzi przede wszystkim o obowiązek prawny. Przebywanie na jachcie zbyt dużej ilości podróżnych jest wykroczeniem i podlega karze m.in. grzywny.

Ważny jest także ogólny komfort podróżowania. Zbyt duża ilość osób sprawia, że w kabinach panuj chaos i zamieszanie, a nawet wakacje na jachcie na Mazurach stają się uciążliwe. Co więcej, taka podróż może być nawet niebezpieczna. Zbyt duża ilość osób może stanowić obciążenie dla jednostki. W razie nieszczęśliwego wypadku ewakuacja staje się trudniejsza, a dostęp do kamizelek ratunkowych jest ograniczony.

Czytaj więcej
flowczarterJak dbać o jacht w trakcie kilkudniowego rejsu?
Czytaj więcej
09.01.2023

Jak dbać o jacht w trakcie kilkudniowego rejsu?

Posiadanie własnego jachtu jest dla wielu osób nieosiągalnym marzeniem. Dostępna jest jednak wygodna opcja wypożyczenia profesjonalnej jednostki. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy przeżyć niezapomniane chwile bez obciążania portfela. Należy jednak pamiętać, że duże znaczenie ma dbanie o stan wypożyczonego jachtu. Jak sprawić, że wróci on do właściciela bez uszczerbku?

Jak dbać o wynajęty jacht?

Dbanie o jacht przejawia się przede wszystkim w tym, że każdą decyzję analizujemy przez pryzmat potencjalnych konsekwencji. Poruszanie się po wodzie jest pełne niespodzianek, a czynności, które zazwyczaj wydają się błahe, mogą stać się przyczyną poważnych uszkodzeń – zarówno konstrukcji jachtu, jak i wyposażenia.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę? Oto kilka z nich:

  • bagaż powinien być starannie zabezpieczony przed przesuwaniem,
  • gotowanie należy przeprowadzać ostrożnie,
  • wszelkie zabrudzenia warto usuwać na bieżąco.

Duże znaczenie ma także dbanie o samą konstrukcję jachtu. Ostrożność należy zachować szczególe podczas wpływania do zatoki. Jeden nierozważny ruch może bowiem doprowadzić do uszkodzenia jednostki. Jeśli więc nie jesteśmy pewni manewru, warto zmienić decyzję.

Wynajęcie jachtu – co warto wiedzieć?

Oczywiście kierowanie jachtem należy powierzyć jedynie osobie, która posiada szerokie doświadczenie. Chodzi bowiem nie tylko o bezpieczeństwo załogi, ale również o zachowanie dobrego stanu jednostki i uniknięcie uszkodzeń.

Należy także pamiętać, że każde wynajęcie jachtuczarter Houseboat Mazury - wiąże się ze spisaniem umowy. W dokumencie tym zawarte są informacje na temat obowiązków osoby wypożyczającej, a także dane określające, jakie kary są przewidziane za powstanie mniejszych i większych uszkodzeń. Warto więc dokładnie się z nimi zapoznać.

Czytaj więcej
flowczarterNa czym polega usługa one way przy wynajmie jachtu?
Czytaj więcej
22.11.2022

Na czym polega usługa one way przy wynajmie jachtu?

Wypoczynek w czasie urlopu od pracy to piękny czas, który pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Świetnym pomysłem na aktywne i pełne przygód spędzenie kilku dni jest wynajęcie jachtu. Co warto wiedzieć przed wyruszeniem w rejs? I na czym polega usługa one way? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czarter jachtu – co warto wiedzieć?

Czarter jachtu to przygoda, do której warto się jednak przygotować. Aby zachować bezpieczeństwo, ważne jest posiadanie umiejętności w zakresie sterowania jednostką pływającą lub skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Duże znaczenie ma także obliczenie kosztów. Cena, jaką zapłacimy za czarter jachtu zależy od czynników, takich jak termin wynajęcie jachtu, wielkość jachtu, a także jego stan i wyposażenie. Nie warto jednak szukać oszczędności. Wakacyjne dni powinny być spędzone w komfortowych warunkach, które na długo zapadną w naszą pamięć.

Czarter one way – co to oznacza?

Czarter jachtu one way to bardzo ciekawa opcja, która oznacza, że koniec podróży przypada na inną lokalizację niż ta, z której wypłynęliśmy. Rozwiązanie to jest nieco bardziej skomplikowane jeśli chodzi o logistykę. Dla przykładu samochód pozostaje w miejscu początkowym, więc konieczne jest dotarcie do niego taksówką lub poproszenie o pomoc kogoś znajomego.

Opcja one way ma jednak wiele zalet. Jej głównym plusem jest możliwość przepłynięcia nowej, nieznanej jeszcze trasy. Nie tracimy czasu na zwiedzanie miejsc, które już zobaczyliśmy. Płyniemy w nieznane i maksymalnie wykorzystujemy czas.

Czarter jachtu one way polecany jest każdemu, kto kocha podróże i w krótkim czasie chce zobaczyć jak najwięcej. Oczywiście taka opcja wiąże się z dodatkową opłatą. Firma musi bowiem wysłać pracownika, który odpowiada za odebranie jachtu z wyznaczonego miejsca. Mimo to rozwiązanie to jest naprawdę godne uwagi.

Czytaj więcej
flowczarterCzym jest patent żeglarski i kto musi go mieć?
Czytaj więcej
20.09.2022

Czym jest patent żeglarski i kto musi go mieć?

Wiatr we włosach, krople wody na twarzy i uśmiech wywołany nadchodzącą przygodą… Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie żeglowanie. I tak właśnie jest! Taka forma spędzania czasu to bardzo ciekawe hobby, które dostarcza niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Aby jednak kierować jednostką pływającą w sposób bezpieczny i zgodny z prawem, konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawień. Czym jest patent żeglarski? I kto musi go posiadać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Czym jest patent żeglarski?

Trafionym porównaniem może być stwierdzenie, że patent żeglarski odgrywa rolę prawa jazdy, jednak odnosi się nie do samochodów, a do jednostek pływających. To rodzaj uprawnienia, które daje możliwość legalnego sterowania jednostkami o długości kadłuba powyżej 7,5 metrów (na wodach śródlądowych). Co ważne, jednostki, które nie osiągają takich wymiarów mogą być kierowane nawet przez osoby nieposiadające uprawnień. Wynika to z rozporządzenia Ministra Sportu oraz ustawy z 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej. 

Uprawnienia wydają dwa główne organy, czyli PZŻ (Polski Związek Żeglarski), a także PZMINW – Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (uprawnienia do kierowania jachtami motorowymi). Co ważne istnieje kilka rodzajów patentów, które można uzyskać. Jest to patent żeglarza jachtowego, patent sternika morskiego, a także patent kapitana jachtowego.

Warto dodać, że:

  • patent żeglarza jachtowego można otrzymać już po przekroczeniu czternastego roku życia,
  • osoba, która chce zdobyć uprawnienia nie musi posiadać rozległej wiedzy, czy doświadczenia, ponieważ wszystkie informacje są przekazywane w czasie kursu przygotowawczego,
  • oczywiście im dalsze stopnie patentowe, tym większy poziom wiedzy jest wymagany.

Patent żeglarski – co warto wiedzieć?

Posiadanie patentu żeglarskiego uprawnia do sterowania jednostkami pływającymi, a co za tym idzie otwiera możliwość przeżycia przygodny na różnych zbiornikach. Dzięki odpowiednim dokumentom możemy wybrać się w rejs samodzielnie, a cały przebieg wycieczki dopasowany jest do naszych oczekiwań.

Oczywiście zdobycie patentu żeglarskiego wymaga ukończenia kursu, złożonego z części teoretycznej i części praktycznej. 

Część teoretyczna dotyczy m.in. przepisów prawa obowiązujących na morskich i śródlądowych drogach wodnych, budowy i sposobu obsługi jachtu, teorii żeglowania w różnych warunkach pogodowych, zasad używania znaków żeglugowych, czy najważniejszych elementów meteorologii. Z kolei część praktyczna uczy wykonywania bezpiecznych manewrów, tworzenia węzłów żeglarskich, a także bezpiecznego zachowania w czasie samodzielnej żeglugi. Kurs jest więc kompleksowym szkoleniem, które warto odbierać nie tylko, jako obowiązek, ale również, jako okazję do nauki i zdobycia niezbędnego doświadczenia.

Czytaj więcej
flowczarterJak postępować w przypadku awarii jachtu?
Czytaj więcej
19.07.2022

Jak postępować w przypadku awarii jachtu?

Piękne wakacyjne chwile nad jeziorem mogą zostać niespodziewanie przerwane przez awarię jachtu. Co należy zrobić w takim momencie? Najważniejsze jest zachowanie spokoju, tzw. zimnej krwi, a także podjęcie racjonalnych, wynikających z doświadczenia decyzji. Z drobniejszymi usterkami często możemy poradzić sobie samodzielnie. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów konieczne jest wezwanie wsparcia. 

Jakie są najczęstsze przyczyny problemów? I jak należy postąpić w ich przypadku? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jakie są najczęstsze awarie na jachcie i jak sobie z nimi poradzić?

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii na jachcie? Oto lista kilku problemów, które mogą przydarzyć się najczęściej:

  • brak wskazań logu, czyli sytuacja, gdzie przyrządy nawigacyjne przestają wskazywać prędkości jachtu; rozwiązaniem może być np. wyczyszczenie impelleru logu,  
  • niedziałający wskaźnik poziomu paliwa, czyli sytuacja, gdy mimo pokonywania coraz dłuższej trasy wskaźnik paliwa nie przesuwa się; rozwiązaniem jest wcześniejsze zanotowanie stanu licznika i szacunkowe ustalenie zużycia,
  • wlanie wody do zbiornika z paliwem lub sytuacja odwrotna; rozwiązaniem jest uważność i przemyślanie podejmowanie działań. 

Co zrobić w przypadku poważnej awarii jachtu?

Opisane wyżej awarie nie powinny stanowić dużego zaskoczenia i wyzwania dla doświadczonego żeglarza. Należy jednak pamiętać, że głównym celem jest zawsze zachowanie bezpieczeństwa. W większości przypadków konieczne jest więc przerwanie rejsu, zacumowanie jachtu i wezwanie profesjonalnego wsparcia. Kolejne kroki, które należy podjąć to m.in. określenie przyczyny awarii, podjęcie działań, które będą zapobiegać kolejnym uszkodzeniom, a także poinformowanie właściciela jachtu lub opiekuna jednostki.

Co ważne, podejmowanie samodzielnych prób usunięcia szkód nie jest wskazane. Takie działania – szczególnie przeprowadzane przez osobę początkującą – mogą bowiem przyczynić się do zagrożenia zdrowia i życia, a także do poważnych uszkodzeń konstrukcji. Dobrym rozwiązaniem jest za to wykonanie szczegółowych zdjęć, które będą stanowić dowód w sprawie. Jeśli to możliwe warto także sporządzić odpowiedni protokół, który potwierdzi naszą wersję zdarzeń.

Jeśli w grę wchodzi nie tylko awaria danej jednostki, ale większy wypadek z udziałem drugiego jachtu, konieczne jest powiadomienie o tym kapitanatu. Istotne jest również spisanie protokołu przebiegu zdarzeń, a także określenie wysokości szkody (jest to ważne przy późniejszym odzyskaniu odszkodowania). 

Czytaj więcej
flowczarterCzarter jachtu ze sternikiem – zalety rozwiązania
Czytaj więcej
06.04.2022

Czarter jachtu ze sternikiem – zalety rozwiązania

Pęd życia sprawia, że coraz więcej osób marzy o wypoczynku, który daje ukojenie, wyciszenie i prawdziwy relaks. Właśnie taki reset przynosi spędzanie czasu nad wodą, w tym m.in. nad pięknymi, polskimi jeziorami. Aby skorzystać z wszystkich zalet, jakie daje taka forma aktywności, warto zdecydować się na czarter jachtu ze sternikiem. Jak przebiega taki wypoczynek? I jakie są zalety tego rozwiązania? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak przebiega rejs ze sternikiem?

Przygoda nad jeziorem może być wspaniałym przeżyciem, ale może być też zdarzeniem, które zapadnie w naszej pamięci, jako coś negatywnego. Wiele zależy przede wszystkim od tego, czy skorzystamy z pomocy profesjonalnego sternika, który zapewni bezpieczeństwo i komfort. Oczywiście polskie prawo uwzględnia możliwość kierowanie jachtem do pewnej wielkości przez osoby, które nie posiadają zaawansowanych uprawnień. O wiele większą przyjemność daje jednak spędzanie czasu z fachowcem, który posiada umiejętności poświadczone zdanym egzaminem i dobrze wie, jak w najlepszy sposób kierować konstrukcją.

Jak przebiega rejs ze sternikiem?

Przygoda zaczyna się od powitania i zapoznania. Kolejnym krokiem jest oprowadzenie po łodzi, a także ustalenie celu podróży. Sternik na pewno poleci ciekawe miejsca, które warto odwiedzić w czasie rejsu, jednak będzie także otwarty na nasze propozycje. Warto wspólnie ustalić, jakie miejsca muszą znaleźć się na trasie, a także, gdzie warto zjeść regionalne posiłki.

Czarter jachtu ze sternikiem - jakie są zalety?

Tak jak już wspomnieliśmy główną zaletą czarteru jachtu ze sternikiem jest większe poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Odpowiedzialność spoczywa bowiem na doświadczonej osobie, która posiada kwalifikacje i wie, jak zachować się w każdej sytuacji. My z kolei możemy wypoczywać, ciesząc się spokojem, pięknymi widokami i czasem spędzonym z bliskimi. Możliwe jest więc czerpanie pełnej przyjemności z żeglugi i to bez zamartwiania się o to, jakie czynności należy wykonać.

Dodatkowo ogromną zaletą jest możliwość lepszego zrozumienia żeglarskiego świata, w tym najczęściej używanych zwrotów, obsługi jachtu, a także zwiększenie wiedzy o tym, co zrobić w konkretnej, nieprzewidzianej sytuacji. Taka podróż zaszczepi nam jeszcze większą miłość do żeglowania i sprawi, że z chęcią powtórzymy przygodę.

Czarter jachtu ze sternikiem jest rozwiązaniem idealnym zarówno dla osób początkujących, które nie posiadają uprawnień lub dopiero ukończyły kurs, jak i dla profesjonalistów, którzy chcą jednak nacieszyć się widokami i wakacyjnym klimatem.

Czytaj więcej
flowczarterFutura 40 Grand Horizon – nowa jakość w dziedzinie jachtów motorowych
Czytaj więcej
06.04.2022

Futura 40 Grand Horizon – nowa jakość w dziedzinie jachtów motorowych

Osoby szukające angażującego i niecodziennego sposobu na spędzanie wakacyjnego czasu coraz częściej korzystają z aktywności, jaką jest żeglowanie. To wspaniała rozrywka dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności. Kto raz spróbuje, na pewno się zakocha! Tym bardziej że nowoczesne jachty, takie jak Futura 40 Grand Horizon gwarantują wygodę i maksymalne zadowolenie z rejsu. Jak zbudowany jest ten model jachtu? I dlaczego jest tak komfortowy? W naszym artykule odpowiadamy na te i inne pytania.

Futura 40 Grand Horizon – charakterystyka

Futura 40 Grand Horizon to najnowszy model jachtu motorowego stoczni Cobra Yachts. Konstrukcja ta jest wynikiem pasji tworzenia, wykorzystania nowoczesnych technologii, a także chęci zapewnienia najwyższego standardu mieszkalnego. To prawdziwy pływający dom, w którym udało się zmieścić niemal 50 m² łącznej powierzchni użytkowej, z czego:

  • pod pokładem znajduje się łącznie 21 m², 
  • mesa z kokpitem i platformą to 17 m²,
  • pokład słoneczny na dziobie i dachu to łącznie 12 m².

Co ważne, konstrukcja ta pozwala na pełne dopasowanie do potrzeb użytkowników. Co to oznacza? W zależności od sytuacji istnieje możliwość stworzenia dwóch lub trzech osobnych kabin, dwóch lub trzech pomieszczeń sanitarnych, a dodatkowo kokpit i platforma mogą być dzielone lub połączone.

Mimo dużych rozmiarów kierowanie jachtem Futura 40 Grand Horizon nie wymaga uprawnień. Jacht zbudowany jest według najwyższych standardów i wykorzystuje silnik diesla, dzięki czemu jest oszczędny. Dwa stery strumieniowe, znajdujące się na dziobie i burcie, wspomagają manewrowanie łodzią, a platforma rufowa w formie obszernego tarasu z barierkami zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Futura 40 Grand Horizon – poczuj się komfortowo!

Futura 40 Grand Horizon to jacht, który łączy w sobie pełen komfort, wynikający z dużego metrażu i przemyślanego rozkładu pomieszczeń, ale także estetykę. Wnętrza spełniają najwyższe standardy i są luksusowe, dzięki czemu przypadną do gustu każdemu, kto chce przeżyć niezapomnianą przygodę.

W strefie dziennej, wyposażonej w duże panoramiczne okna, znajduje się salon z wygodną kanapą, wyposażony aneks kuchenny, w którym znajduje się kuchenka gazowa, długi blat roboczy, dwukomorowy zlew, lodówka, duża ilość szafek i sprzętu kuchennego, a także komfortowy stół z siedziskami. 

Na uwagę zasługuje także strefa nocna, którą tworzą trzy jasne, niezależne i przestronne sypialnie. Każda z nich posiada własną łazienkę z umywalką i prysznicem z ciepłą wodą oraz WC. Co ciekawe, w chłodniejsze wieczory można skorzystać z pokładowego ogrzewania. 

Jednak to nie koniec. Na jachcie znajduje się:

  • taras kąpielowy z zewnętrznym prysznicem, 
  • taras do opalania,
  • kącik wypoczynkowy, umiejscowiony na dachu łodzi. 
Czytaj więcej
flowczarterWynajem jachtu - sposób na bezpieczne wakacje w czasach koronawirusa
Czytaj więcej
06.04.2022

Wynajem jachtu - sposób na bezpieczne wakacje w czasach koronawirusa

Koronawirus przenosi się przede wszystkim drogą kropelkową oraz przez dotyk, dlatego skupiska ludzkie umożliwiają jego bezproblemowe rozprzestrzenianie się. Wspólne przestrzenie, jak korytarze czy  stołówki w hotelach, sanatoriach i pensjonatach stanowią miejsca, gdzie potencjalnie łatwo jest zarazić się tym niebezpiecznym wirusem. Jaki zatem rodzaj wypoczynku wybrać, aby cieszyć się urlopem i nie martwić o zdrowie swoje i najbliższych?

Zalety czarteru jachtu w czasie pandemii

Jeżeli zdrowie jest dla nas równie ważne, co ekscytujący urlop, w czasie pandemii wybierzmy rodzinne wakacje na jachcie. Rozwiązanie to posiada mnóstwo zalet, wśród których najważniejsze to:

  • brak konieczności korzystania ze wspólnych przestrzeni dzielonych z osobami nieznajomymi,
  • oddalenie od dużych skupisk ludzkich,
  • samowystarczalność dzięki aneksowi kuchennemu i innym udogodnieniom,
  • bliski kontakt z naturą oraz radość z żeglowania.

Komfort i bezpieczeństwo

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie żeglowaliśmy, to nie musimy się martwić. Wynajem jachtu motorowego na Mazurach możliwy jest także dla osób bez patentu i wcześniejszego doświadczenia. Dzięki sterom strumieniowym sterowanie łodziami motorowymi o standardzie houseboatów, jak np. Futura 40 Grand Horizon, jest proste, gdyż pozwala na łatwe manewrowanie. Co więcej, w wyposażeniu takiej łodzi znajduje się m.in.: salon z kanapą, trzy sypialnie z własnymi łazienkami, a także taras kąpielowy z zewnętrznym prysznicem, co gwarantuje komfortowy i udany wypoczynek.

Decydując się na czarter jachtu motorowego możemy być spokojni także o swoje bezpieczeństwo na wodzie. Wszystkie łodzie przechodzą bowiem dokładny przegląd techniczny, a także, w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, zapewniany jest serwis na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Nasza wypożyczalnia jachtów zapewnia wszelkie niezbędne ubezpieczenia łodzi motorowych, a także gwarantuje, iż są one dokładnie sprzątane przed każdym wynajmem.

Czytaj więcej
flowczarterElementy wyposażenia jachtu
Czytaj więcej
06.04.2022

Elementy wyposażenia jachtu

Jachty przeznaczone są do wodnych eskapad, ale oczekujemy od nich również komfortu. Dlatego też oprócz kadłuba, olinowania, steru, masztu, żagli i innych elementów

Czytaj więcej
flowczarterImpreza integracyjna na jachcie – czy to dobry pomysł?
Czytaj więcej
06.04.2022

Impreza integracyjna na jachcie – czy to dobry pomysł?

Impreza integracyjna to często jeden z pierwszych etapów we wdrożeniu pracowników do organizacji lub też cykliczne wydarzenie organizowane po to, aby pogłębić więzi między pracownikami, wzmocnić ich lojalność wobec firmy, a także zbudować zgrany zespół. Istnieje wiele opcji zorganizowania takiej imprezy, a jedną z bardziej atrakcyjnych możliwości jest wspólny rejs jachtem.

Wspólne żeglowanie a team building

Budowanie zespołu, czyli tzw. team building, polega na doprowadzeniu do sytuacji, w której członkowie jakiejś grupy poznają swoje mocne i słabe strony, dowiadują się czegoś o sobie nawzajem, a także uczą się wspólnego działania – w tym podejmowania decyzji oraz rozwiązywania problemów. W efekcie tworzy się zaufanie między uczestnikami, a także polepsza się ich zdolność do kooperacji oraz  niwelowania ewentualnych  konfliktów. Idealną sytuacją, która może pomóc w osiągnięciu tych celów, jest czarter jachtu na Mazurach.

W trakcie wspólnego rejsu jego uczestnicy spędzają ze sobą dużo czasu na dość małej przestrzeni, co pozwala się lepiej poznać, stworzyć lub zacieśnić więzi między sobą, a także wyjść poza tradycyjne role zawodowe. Daje także pole do współpracy, gdyż na jachcie często trzeba liczyć na siebie nawzajem, wykonując określone zadania niezbędne w trakcie wspólnej żeglugi. 

Co ważne, istnieje możliwość czarteru jachtu ze sternikiem, dzięki czemu można być pewnym zachowania standardów bezpieczeństwa na wodzie w każdych warunkach pogodowych. Oferowane jachty, takie jak Futura 40 Grand Horizon czy Nautica 1000 Soley, to komfortowo wyposażone łodzie z rozmaitymi udogodnieniami, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zwłaszcza łódź typu Futura 40 Grand Horizon to prawdziwy „pływający dom” (houseboat) o niezwykle wysokim standardzie, który zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku, a zarazem oferuje możliwość przeżycia niezapomnianej przygody w pięknym otoczeniu mazurskiej przyrody.

Czytaj więcej
flowczarterDom na wodzie, czyli charakterystyka luksusowych houseboatów
Czytaj więcej
06.04.2022

Dom na wodzie, czyli charakterystyka luksusowych houseboatów

Żeglowanie to sposób spędzania czasu, który ma swój niepowtarzalny urok. Nic więc dziwnego, że z roku na rok liczba amatorów tego hobby stale wzrasta. Żeglowanie cieszy się dużą popularnością szczególnie na Mazurach, czyli w regionie słynącym z pięknych, zróżnicowanych pod względem wielkości jezior. 

Warto jednak podkreślić, że o naszym komforcie i zadowoleniu decyduje m.in. dobór odpowiedniej jednostki pływającej, która zapewni nam wszystkie niezbędne udogodnienia. Opcją, która zasługuje na szczególną uwagę są oferowane przez nas houseboaty. Czym się charakteryzują? I dlaczego warto wykorzystać ich możliwości? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.  

Jacht i dom na wodzie w jednym - dlaczego warto?

Luksusowe houseboaty, które oferujemy to wysokiej jakości propozycje o dużej powierzchni użytkowej, gwarantującej komfort i możliwość relaksu. Wszystkie nasze jachty są wykonane zgodnie z najwyższymi standardami. Posiadają odrębną część wypoczynkową, funkcjonalny aneks kuchenny, a także niezależne sypialnie z łazienkami wyposażonymi we wszelkie konieczne udogodnienia. Starannie przemyślane aranżacje umożliwiają zaproszenie na podkład większej liczby osób i wspólne spędzenie miłych chwil, niezależnie od panującej pogody.  

Luksusowe houseboaty - nasza oferta

W skład luksusowych houseboatów, które przygotowaliśmy dla naszych klientów wchodzą trzy propozycje. Pierwsza z nich Nautica 1000 Soley, czyli w pełni wyposażona łódź pełniąca rolę houseboata i łodzi motorowej. Dzięki swojej konstrukcji wyróżnia się doskonałą zwinnością, łatwością manewrowania, niewielkim zanurzeniem i oszczędnością paliwa. Na szczególną uwagę zasługuje także jej elegancki wygląd, który jest wynikiem najwyższej dbałości o detale. Wystrój utrzymany jest w klimacie marynistycznym, dzięki czemu zachwyca swoją przytulnością. Na łodzi znajduje się w pełni wyposażona część kuchenna (kuchenka gazowa, blat roboczy, zlewozmywak, lodówka, duża ilość szafek i sprzętu kuchennego).

Houseboat Futura 40 to kolejny pływający dom, który pomieści dużą liczbę osób gotowych na przygodę. Konstrukcja wyróżnia się ciekawym ułożeniem i tym, że:

  • platforma rufowa, po której wchodzi się na łódź, to jednocześnie obszerny taras z barierkami zapewniającymi bezpieczeństwo,
  • jacht wyposażony jest w nadbudówkę z długim daszkiem, która zasłania otwarty kokpit rufowy,
  • na pokładzie dziobowym znajduje się wystarczająca ilość miejsca do opalania.

Trzecia propozycja to Futura 40 Grand Horizon, czyli komfortowa jednostka pływająca z najwyższym standardem mieszkalnym. Jakie są jej główne zalety? Na uwagę zasługuje przede wszystkim:

  • wyraźny podział przestrzeni 3-poziomowego pokładu na strefę dzienną i nocną,
  • strefa dzienna wyposażona w duże panoramiczne okna, 
  • zastosowanie wygodnej kanapy, w pełni wyposażonego aneksu kuchennego (kuchenka gazowa, długi blat roboczy, dwukomorowy zlew, lodówka, duża ilość szafek i sprzętu kuchennego), a także komfortowego stołu z siedziskami,
  • strefa nocna, którą tworzą trzy jasne, niezależne i przestronne sypialnie, z których każda posiada własną łazienkę z umywalką, prysznicem oraz WC,
  • zamontowanie tarasu kąpielowego z zewnętrznym prysznicem, a w części dziobowej – tarasu do opalania. 
Czytaj więcej

Dane kontaktowe

Rezerwacja i sprzedaż czarterów

+48 505 700 731

info@flowczarter.pl

Port

Ekomarina Sunport
Stare Sady 4 BK, 11-730 Mikołajki

Adres do korespondencji

Flowczarter
ul. Wschodnia 29
80-066 Gdańsk

Kapitan Flowczarter

+48 797 018 970