Jachty dla każdego
Poczuj
z nami

przejdź do Bloga

Elementy wyposażenia jachtu


Jachty przeznaczone są do wodnych eskapad, ale oczekujemy od nich również komfortu. Dlatego też oprócz kadłuba, olinowania, steru, masztu, żagli i innych elementów konstrukcyjnych tych jednostek pływających, konieczne jest również odpowiednie wyposażenie, które ma zapewniać użytkownikom maksimum wygody i bezpieczeństwa. Niektóre jachty to prawdziwe “pływające domy”.

Czytaj dalej


Rejs jachtem sposobem na rodzinny wypoczynek


Od kiedy wynajem luksusowych jachtów motorowych stał się w Polsce dostępny dla każdego, coraz częściej można usłyszeć, że ktoś z naszych znajomych chciałby spróbować wakacji na wodzie. Często pomysł ten rozważają rodziny z dziećmi, jednak dorośli boją się, czy maluchom nie będzie nudziło się na ciasnym pokładzie. Nie ma się czego obawiać. Co roku na mazurskie wody wypływają całe rodziny, które spędzają nich niezapomniany czas.

Czytaj dalej


5 najpiękniejszych mazurskich jezior


Jak głosi hasło reklamowe: Mazury – cud natury! Trudno się z nim nie zgodzić. Piękne jeziora, malownicze lasy i urokliwe miasteczka sprawiają, że trudno w tym miejscu wypuścić aparat fotograficzny z rąk. Mazury szczególnie kochają wodniacy, którzy przy każdym kolejnym pobycie mają tam coś nowego do odkrycia. Jeśli planujesz wynajem jachtu motorowego i zastanawiasz się, dokąd popłynąć, rzuć okiem na naszą listę jezior, których nie można pominąć!

Czytaj dalej


Czarter jachtu czy własna łódź motorowa?


Ci, którzy pokochali spędzanie urlopu na jachcie, często prędzej czy później wpadają na pomysł zakupu własnej jednostki. W końcu wynajem nie jest tani, a mając własny jacht, można by spędzać całe wakacje na wodzie. Czy to rzeczywiście dobry pomysł? Przekonajmy się.

Czytaj dalej


Co zabrać na rejs jachtem?


Osoby, które po raz pierwszy planują wynająć jacht, często zastanawiają się, co powinny zabrać ze sobą na rejs. Z jednej strony doświadczeni w temacie znajomi podpowiadają, że miejsce na łodzi jest ograniczone i nie warto zabierać całego dobytku. Z drugiej strony wszyscy wiemy, jak kapryśna potrafi być pogoda w Polsce i na Mazury w czerwcu pakujemy zazwyczaj kostium kąpielowy, ale też ciepły polar i nieprzemakalną kurtkę. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, co warto wrzucić do torby.

Czytaj dalej


Skipper na jachcie. Kim jest i za co odpowiada?


Część osób planujących wynająć jacht zapewne słyszała, że można to zrobić „razem ze skipperem”. Kim w zasadzie jest skipper, jakie ma obowiązki i za co odpowiada? Jak zwyczajowo wygląda życie na łodzi ze skipperem? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na te pytania.

Czytaj dalej