Jachty dla każdego

Blog

zobacz bloga

5 najpiękniejszych mazurskich jezior


Jak głosi hasło reklamowe: Mazury – cud natury! Trudno się z nim nie zgodzić. Piękne jeziora, malownicze lasy i urokliwe miasteczka sprawiają, że trudno w tym miejscu wypuścić aparat fotograficzny z rąk. Mazury szczególnie kochają wodniacy, którzy przy każdym kolejnym pobycie mają tam coś nowego do odkrycia. Jeśli planujesz wynajem jachtu motorowego i zastanawiasz się, dokąd popłynąć, rzuć okiem na naszą listę jezior, których nie można pominąć!

Jezioro Śniardwy

Perełka Mazur i jednocześnie ich prawdziwa gwiazda – Jezioro Śniardwy! To największe jezioro w Polsce zbudza zachwyt, ale i szacunek samym swoim ogromem. Wbrew pozorom nie jest najłatwiejszym jeziorem dla osoby początkującej. Wymaga sporego skupienia na mapie, ze względu na znajdujące się w nim głazy narzutowe. Chociaż w sezonie popularne porty pękają w szwach, dzikie brzegi Śniardw są oazą ciszy i spokoju.

Jezioro Bełdany

Jezioro Bełdany przez wielu traktowane jest jako szlak tranzytowy ze Śniardw, w stronę Jeziora Nidzkiego. Niesłusznie! Jezioro prezentuje się przepięknie, zwłaszcza poza sezonem, gdy nie panuje na nim tłok. Osoby, które decydują się na czarter łodzi motorowej poza lipcem i sierpniem, zdecydowanie powinny poświęcić więcej uwagi temu akwenowi.

Jezioro Niegocin

Jezioro Niegocin to trzeci pod względem wielkości akwen mazurski. Poza płycizną na środku Niegocin raczej nie utrudnia prowadzenia łodzi nawet początkującym osobom. Zdecydowanie hipnotyzuje swoją urodą. Co ważne, u jego brzegów leży Giżycko, w którym nie da się nudzić. Jeśli więc chcesz połączyć podziwianie uroków natury i zwiedzanie zabytków – kieruj się na Jezioro Niegocin.

Jezioro Mamry

Jezioro Mamry to w zasadzie sześć jezior: Mamry Północne, Kirsajty, Kisajno, Dargin, Święcajty i jezioro Dobskie. Jest pełne ciekawostek historycznych: można natrafić tu na nieczynne śluzy, budowane jeszcze przez Niemców w czasie wojny. Jezioro to cechuje się zróżnicowaną linią brzegową i można eksplorować je nawet przez kilka dni z rzędu. Szczególną popularnością cieszą się dzikie przystanie, oferujące ciszę i spokój.

Jezioro Ryńskie

Chociaż Jezioro Ryńskie zamyka szlak Wielkich Jezior Mazurskich, zdecydowanie trzeba do niego dopłynąć i zostać na nim na dłużej. Oczywiście warto zejść na ląd, by zwiedzić samo miasto Ryn, jednak szybko nie można nasycić się też widokami z wody. Trafimy tu na malownicze zatoczki, piękne lasy i pola – wyjątkowo atrakcyjnie prezentujące się latem. Odwiedzając Jezioro Ryńskie, warto skosztować też przeróżnych sportów wodnych, których szkoły najprężniej funkcjonują w szczycie sezonu.


Wróć