Jachty dla każdego

Blog

zobacz bloga

Co zabrać na rejs jachtem?


Osoby, które po raz pierwszy planują wynająć jacht, często zastanawiają się, co powinny zabrać ze sobą na rejs. Z jednej strony doświadczeni w temacie znajomi podpowiadają, że miejsce na łodzi jest ograniczone i nie warto zabierać całego dobytku. Z drugiej strony wszyscy wiemy, jak kapryśna potrafi być pogoda w Polsce i na Mazury w czerwcu pakujemy zazwyczaj kostium kąpielowy, ale też ciepły polar i nieprzemakalną kurtkę. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, co warto wrzucić do torby.

Lista ubrań

Zaczniemy od tego, że nieprzypadkowo napisaliśmy „torby”, a nie „walizki”. Znalezienie miejsca na walizki może być na łodzi problemem. Z kolei opróżnioną miękką, sportową torbę da się wygodnie umieścić na jednej z półek lub bakist. Na  rejs oczywiście należy zabrać zestaw bielizny i skarpet, a także kilka koszulek i szortów. Oprócz nich do torby warto wrzucić okrycie na chłodniejsze wieczory – może to być polar lub ciepły sweter. W bagażu powinny znaleźć się też nieprzemakalne spodnie i nieprzemakalna kurtka, by deszczowa pogoda nie zrujnowała nam urlopu. Poza obuwiem, w którym będziemy poruszać się na lądzie, należy zabrać buty umożliwiające komfortowe poruszanie się po łodzi. Dobrze, by miało podeszwę antypoślizgową, która nie pozostawia śladów. Jeśli planujemy spędzać sporo czasu na słońcu, lepiej zabrać ze sobą kapelusz z szerokim rondem niż np. czapkę z daszkiem. Czapka nie ochroni przed promieniami karku i uszu. W torbie obowiązkowo musi znaleźć się też kostium kąpielowy!

Pozostałe rzeczy

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy mamy zabrać ze sobą śpiwory lub ręczniki, po prostu zapytajmy o to w firmie oferującej wynajem jachtów, z której usług planujemy skorzystać. Oczywiście sami musimy pamiętać o wrzuceniu do torby podstawowych artykułów higienicznych, leków, ładowarek, dowodu osobistego oraz gotówki lub karty. Pakując się na rejs, weźmy ze sobą dobre okulary przeciwsłoneczne – słońce odbijające się od powierzchni wody potrafi mocno dać się we znaki. Nie zapomnijmy też o kremie z filtrem UV i środku na komary. Na łodzi może przydać się też latarka, a także rzeczy, dzięki którym miło spędzimy wolny czas: gry planszowe, gitara, dobra książka. Nawet jeśli planujemy żywić się w portach, należy zabrać ze sobą przynajmniej podstawowe produkty spożywcze, takie jak napoje czy drobne przekąski.


Wróć