Jachty dla każdego

Blog

zobacz bloga

Czarter jachtu. Kryteria wyboru łodzi


Żeglowanie staje się obecnie coraz częściej wybieraną formą wypoczynku nie tylko przez doświadczonych żeglarzy, ale również przez amatorów, którzy podczas wakacji czy kilkudniowych wypadów za miasto chętnie spędzają wolny czas na wodzie. Możliwość czarteru bez patentów na Mazurach sprawiło, że jest to aktywność, na którą może pozwolić sobie właściwie każdy, bez względu na wiek czy umiejętności. Dla wielu osób, przyjeżdżających na piękne polskie tereny pojezierzy jest to wręcz obowiązkowa część wypoczynku.

Jeśli ty też chciałbyś skorzystać z czarteru jachtów, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę, podczas wyboru łodzi.

Przede wszystkim wybierz dobrą firmę czarterową

Tak naprawdę sprawdzona i profesjonalna firma czarterowa to połowa sukcesu. Na Mazurach firm specjalizujących się w czarterze jachtów jest stosunkowo wiele, ale oferują one różny poziom usług. Podczas dokonywania wyboru, z całą pewnością nie należy zwracać uwagę wyłącznie na ceny. Oczywiście cena musi być adekwatna do zakresu zapewnianej obsługi, jednak zbyt niska powinna wzbudzić w nas czujność.

Jeśli więc jesteś na Mazurach i marzysz o niezapomnianej przygodzie na jachcie, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Flagową pozycją w naszej ofercie jest czarter jachtów bez patentu. Udostępniamy łodzie motorowe, które są idealne dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z żeglarstwem. To również doskonały wybór dla tych, którzy chcą po prostu w spokoju odpocząć na wodzie. Nasze jachty gwarantują wygodę, bezpieczeństwo i niezapomniany relaks na wodzie.

Co musisz wziąć pod uwagę, zanim wypożyczysz łódź?

Zanim wynajmiesz jacht, powinieneś bardzo dokładnie określić swoje oczekiwania i potrzeby. Jedną z najważniejszych kwestii jest liczba osób, które wezmą udział w rejsie. Jeśli planujesz wyprawę w grupie, z pewnością zainteresują cię jachty motorowe z naszej oferty, gdyż zapewniają one przestronną część wypoczynkową, aneks kuchenny oraz trzy niezależne sypialnie z łazienką. Wypożyczając jacht, koniecznie zapytaj o maksymalną liczbę osób, jaka może wziąć udział w wyprawie.

Warto też dowiedzieć się wcześniej, co dokładnie wchodzi w skład wyposażenia jachtu. Na naszych jachtach standardowo znajduje się m.in.:

  • nabita butla gazowa,
  • naładowane akumulatory wraz z prostownikami,
  • pełen zbiornik paliwa (jacht zdawany jest również z pełnym zbiornikiem paliwa),
  • zatankowana woda pitna.

Bardzo ważne jest również, aby wynajmowany jacht posiadał stosowne ubezpieczenie. Nasza firma zapewnia ubezpieczenie Jacht CASCO, OC i NNW oraz ubezpieczenie od kradzieży silnika i przedmiotów osobistych załogi. W przypadku awarii lub usterki oferujemy serwis na całym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.


Wróć