Jachty dla każdego

Blog

zobacz bloga

Ile kosztuje czarter jachtu? Orientacyjne ceny


Spędzanie urlopu na wodzie z roku na rok cieszy się w Polsce coraz większym powodzeniem. Bogata oferta firm czarterujących jachty umożliwia tego typu wakacje również osobom, które nie posiadają własnej jednostki. Chociaż urlop na jachcie wydaje się niezwykle prestiżowym sposobem na spędzanie czasu, wypożyczenie łodzi przez grupę przyjaciół nie będzie horrendalnym obciążeniem dla ich budżetu. Często jest nawet tańsze, niż wyjazd za granicę!

Cena łodzi – od czego zależy?

Oczywiście – od rodzaju łodzi. Im lepiej wyposażona i bardziej luksusowa jednostka, tym cena za dobę najmu będzie wyższa. Duże znaczenie ma również termin czarteru. Najkorzystniejsze ceny firmy udostępniające jachty wynajmującym oferują poza sezonem turystycznym, to znaczy w kwietniu, wrześniu i październiku. Mogą one być nieco wyższe w lipcu i sierpniu, a także w okolicach długich weekendów w czerwcu i maju – wtedy czarterem jachtu interesuje się najwięcej osób. Należy również pamiętać o tym, że w szczycie sezonu w większości wypożyczalni, łodzi nie da się wynająć na dzień czy dwa. Czarter musi trwać co najmniej 4 dni, a w lipcu i sierpniu – co najmniej tydzień. Przed wynajmem należy też wziąć pod uwagę dodatkowe wydatki, takie jak cumowanie w porcie innym niż macierzysty czy obowiązkową (zwrotną) kaucję.

Przykładowe koszty

Nasza firma oferuje klientom ekskluzywne houseboaty Futura 40 Grand Horizon i Nautika 1000 Soley. Wynajem Nautiki w kwietniu to koszt około 800 zł za dobę, wtedy też umożliwiamy czartery na dni. Dla porównania ten sam jacht wypożyczony w lipcu czy sierpniu kosztuje już 1100 zł za dobę, przy czym wypożyczenie musi trwać co najmniej 1 tydzień. Inny cennik mają bardziej ekskluzywne jachty Futura 40. W ich przypadku cena za dobę najmu w kwietniu wynosi 1200 zł. W szczycie sezonu jest to już 1700 zł. Pamiętajmy, że jachty wyposażone są w trzy dwuosobowe sypialnie, tak więc koszt najmu zazwyczaj rozkłada się na kilka osób. Kaucja za łódź wynosi 4000 zł i jest zwracana, jeśli łódź nie zostanie zwrócona uszkodzona. W cenie najmu jacht otrzymuje nabitą butlę gazową, naładowane akumulatory i prostowniki, pełen zbiornik paliwa, zatankowaną wodę pitną i ubezpieczenie. Łódź jest wysprzątana. W takim samym stanie powinni oddać ją wynajmujący: posprzątaną po rejsie oraz zatankowaną do pełna.


Wróć