Jachty dla każdego

Blog

zobacz bloga

Jak wynająć jacht na Mazurach?


Zastanawiasz się nad wynajęciem jachtu na Mazurach, ale jesteś lekko zdezorientowany ofertami? Czym kierować się podczas wyboru jednostki pływającej i kto może wynająć jacht? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię pytania.

Wynajmując jacht, warto wybrać ofertę sprawdzonej firmy profesjonalnie zajmującej się czarterem i cieszącej się dobrą opinią. Tani armatorzy owszem oferują jednostki pływające, natomiast ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Flow Czarter oferuje Państwu luksusowe jachty motorowe. W naszej ofercie znajdą Państwo takie unikaty jak jacht Futura 40  grand horizon, a więc komfortowa jednostka pływająca w standardzie mieszkalnym. Najnowsze jachty motorowe, ubezpieczenie i serwis to synonim udanych wakacji.

Czarter bez patentu na Mazurach

Ustawa o sporcie pozwala na wynajem jachtów żaglowych i motorowych bez patentu, ale takie jachty mają ściśle ograniczony zakres mocy, a przed wynajęciem łodzi należy odbyć obowiązkowe szkolenie u armatora. Nie jest tak, że dostajemy łódź bez jakiejkolwiek wiedzy o jej użytkowaniu. Wymagana jest podstawowa znajomość prawa wodnego, z który mają Państwo się szansę zapoznać podczas szkolenia. Inna sytuacja jest w momencie, kiedy na jednostce będzie znajdować się przynajmniej jedna osoba posiadająca patent sternika śródlądowego. Wtedy wybór jednostki w zasadzie staje się nieograniczony.

Formalności podczas czarteru

Z wynajęciem jachtu zazwyczaj związane jest podpisanie umowy. Osoba wynajmująca jacht dostaje jej kopię oraz kopię dowodu rejestracyjnego jednostki wraz z wypełnionym protokołem zdawczo-odbiorczym. Wynajmowana jednostka powinna wrócić do armatora w stanie niepogorszonym. Umowa przewiduje czas zwrotu jednostki oraz jej warunki. Jachty przez nas udostępniane objęte są w pełni ubezpieczeniem OC. Gwarantujemy również serwis na szlaki Wielkich Jezior Mazurskich. W razie awarii sprzętu lub nieprzewidzianych sytuacji mogą Państwo liczyć na naszą pomoc.


Wróć