Jachty dla każdego

Blog

zobacz bloga

Możliwości nowoczesnych łodzi motorowych


Współczesne łodzie motorowe, którymi można pływać po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, oferują bardzo wysoki komfort. W dzisiejszym artykule prezentujemy możliwości, jakie oferują łodzie dostępne w ofercie firmy Flowczarter. Zapraszamy do lektury!

Pływaj łodzią motorową bez patentu

Jeszcze do niedawna pływanie wszelkiego rodzaju jachtami i łodziami motorowymi wymagało posiadania patentu. Sytuacja zmieniła się w 2010 roku, kiedy została znowelizowana ustawa o sporcie. Obowiązujące obecne przepisy umożliwiają uprawianie turystyki wodnej bez dokumentu kwalifikacyjnego na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h. Oznacza to, że nawet nie mając specjalnych uprawnień, możesz bez obaw pływać po pięknych polskich jeziorach jachtami motorowymi. Flowczarter oferuje nowoczesne, luksusowe łodzie, na których przeżyjesz swoją żeglarską przygodę!

Dlaczego warto wybrać jacht motorowy?

Jacht motorowy to jeden z najbezpieczniejszych rodzajów łodzi. Pomimo dużych gabarytów, sterowanie jest bardzo proste, dlatego nawet początkujący spokojnie poradzą sobie z opanowaniem techniki. Aby rozpocząć samodzielny rejs po Mazurach jachtami Futura 40, lub Nautika 1000 Soley, wystarczy krótkie szkolenie realizowane przez doświadczoną ekipę Flowczarter. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami obsługi łodzi możesz cieszyć się wypoczynkiem na wodzie.

Na jakie wyposażenie możesz liczyć?

Nowoczesne jachty, to tak naprawdę pływające mieszkania o wysokim standardzie, które zapewniają komfortowy wypoczynek nawet w czasie wiatru, deszczu i innych niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na wyposażeniu znaleźć można między innymi kuchnię umożliwiającą przygotowanie ciepłych posiłków, łazienkę z prysznicem i wc, przestrzeń do spania i wypoczynku. Dostępne w ofercie łodzie na wynajem mają na wyposażeniu wysokiej jakości sprzęt Audio-Video, a także system ogrzewania pokładowego, który doskonale sprawdza się podczas chłodniejszych wieczorów. Wynajem jachtu motorowego jest doskonałym sposobem na spędzenie urlopu lub weekendu. To wspaniała forma wypoczynku w Krainie Wielkich Jezior.


Wróć