Jachty dla każdego

Blog

zobacz bloga

Rejs jachtem sposobem na rodzinny wypoczynek


Od kiedy wynajem luksusowych jachtów motorowych stał się w Polsce dostępny dla każdego, coraz częściej można usłyszeć, że ktoś z naszych znajomych chciałby spróbować wakacji na wodzie. Często pomysł ten rozważają rodziny z dziećmi, jednak dorośli boją się, czy maluchom nie będzie nudziło się na ciasnym pokładzie. Nie ma się czego obawiać. Co roku na mazurskie wody wypływają całe rodziny, które spędzają nich niezapomniany czas.

Dlaczego warto spędzić wakacje na wodzie?

Rejs jachtem dla całej rodziny wspaniałą przygodą. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to to, co maluchy lubią najbardziej. Pływanie od portu do portu nie tylko uzmysławia szkrabom, jak piękny jest nasz kraj, ale zaszczepia im też bakcyla do podróżowania i zwiedzania nowych miejsc. Wynajem jachtu to też dobry pomysł na to, by oswoić dzieci z wakacjami nad wodą. Szkraby przekonają się, ile frajdy może dawać nauka pływania lub próbowanie różnych sportów wodnych, ale pod okiem rodziców solidnie wpoją sobie też zasady bezpieczeństwa nad wodą. Rodzice, którzy zastanawiają się, czym zajmą dzieci wieczorami, nie muszą się martwić – na wygodnej łodzi motorowej mogą bawić się z nimi tak, jak w domu. To wspaniały czas na rysowanie, gry planszowe, czytanie ulubionych bajek, nadrobienie odcinka ulubionej kreskówki na tablecie. W pełni wyposażona kuchnia pozwoli na przygotowanie zdrowych, domowych posiłków, a lekkie kołysanie łodzi z pewnością pomoże usnąć najmłodszym latoroślom. Sam fakt spania „na wodzie” to dla większości szkrabów ogromne przeżycie!

A co z bezpieczeństwem?

Część rodziców martwi się też, że łódź motorowa nie jest najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci. To jasne, że maluchy nie powinny zostawać na niej same. Jednak korzystając z szeregu zabezpieczeń, takich jak kamizelki lub szelki bezpieczeństwa, rodzic może stworzyć  miejsce bardziej przyjazne maluchom, niż niejeden plac zabaw. Starsze dzieciaki warto „nauczyć” sterowania łodzią i tłumaczyć im krok po kroku, co się w danym momencie dzieje. Dzięki temu szybciej zrozumieją, jak zapewnić sobie (i młodszemu rodzeństwu!) bezpieczeństwo. Rodzice, którzy mają wątpliwości co do czarteru jachtu, powinni porozmawiać z pracownikami firmy, która się tym zajmuje. Na pewno dokładnie wytłumaczą, z czym się wiąże zabranie szkrabów na łódź.


Wróć