Jachty dla każdego

Blog

zobacz bloga

Wakacje na jachcie. Twój pomysł na wypoczynek


Szukasz oryginalnego pomysłu na wypoczynek? Wybierz wakacje na jachcie i poczuj flow razem z nami! Rejsy żeglarskie po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich to niezapomniana przygoda, która może przerodzić się w pasję na całe życie!

Od czego zacząć planowanie wakacji na jachcie?

Wakacje na jachcie dobrze jest zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Na rynku działa wiele firm, które czarterują jachty oraz łodzie motorowe różnego rodzaju, w tym także takie, którymi można pływać bez uprawnień żeglarskich. Kiedy już mamy wybraną firmę, jacht i port macierzysty, możemy zarezerwować odpowiadający nam termin. Ceny czarteru jachtu różnią się w zależności od typu łodzi, jej wielkości i standardu wyposażenia. Rezerwując jacht, musimy liczyć się z wpłatą zaliczki wynoszącej 30% wartości czarteru. Pamiętajmy również, że w dniu rozpoczęcia czarteru pobierana jest również kaucja zwrotna w wysokości kilku tysięcy złotych. Mogą być również pobierane opłaty za cumowanie w portach innych niż macierzysty.

Mazurskie atrakcje na jachcie i na lądzie

Pływanie jachtem samo w sobie jest świetną przygodą, jednak wakacje na jachcie nie muszą ograniczać się tylko do żeglowania po jeziorach. Na Mazurach znajduje się wiele zabytków i obiektów architektonicznych unikalnych w skali kraju. Warto więc zrobić sobie krótką przerwę, zejść na ląd i odkrywać ten wyjątkowy region. Jeśli wybierzesz czarter jachtu w Flow Czarter, rozpoczniesz i zakończysz swój rejs w porcie Mikołajki-Sady. Mikołajki to żeglarska stolica Polski. Znajduje się tu m.in. bardzo popularny hotel „Gołębiewski” z parkiem wodnym chętnie odwiedzanym przez turystów, Muzeum Reformacji Polskiej, a także zabytkowe kościoły – klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy z 1842 roku oraz neogotycki kościół Matki Boskiej Różańcowej z 1910 roku. Na promenadzie wzdłuż jeziora mieszczą się liczne bary, tawerny i restauracje. Z Mikołajek można wyruszyć na południe, odwiedzając miasteczko Ruciane-Nida słynące ze śluzy „Guzianki” z 1879 roku bądź na północ obierając za cel Ryn. Jest to miasto z bogatą historią, pełne zabytków, z których największe wrażenie robi zamek krzyżacki z 1337 roku. Tylko od Ciebie zależy, w którym kierunku potoczy się Twój rejs.

Pływając jachtem po Mazurach, można miło spędzić czas na łonie natury, ale też odkrywać tę wyjątkową krainę. Jeśli chcesz w oryginalny sposób spędzić wczasy, wybierz czarter jachtu!


Wróć