Czarter jachtu ze sternikiem – zalety rozwiązania

flowczarterCzarter jachtu ze sternikiem – zalety rozwiązania
zoom

Pęd życia sprawia, że coraz więcej osób marzy o wypoczynku, który daje ukojenie, wyciszenie i prawdziwy relaks. Właśnie taki reset przynosi spędzanie czasu nad wodą, w tym m.in. nad pięknymi, polskimi jeziorami. Aby skorzystać z wszystkich zalet, jakie daje taka forma aktywności, warto zdecydować się na czarter jachtu ze sternikiem. Jak przebiega taki wypoczynek? I jakie są zalety tego rozwiązania? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak przebiega rejs ze sternikiem?

Przygoda nad jeziorem może być wspaniałym przeżyciem, ale może być też zdarzeniem, które zapadnie w naszej pamięci, jako coś negatywnego. Wiele zależy przede wszystkim od tego, czy skorzystamy z pomocy profesjonalnego sternika, który zapewni bezpieczeństwo i komfort. Oczywiście polskie prawo uwzględnia możliwość kierowanie jachtem do pewnej wielkości przez osoby, które nie posiadają zaawansowanych uprawnień. O wiele większą przyjemność daje jednak spędzanie czasu z fachowcem, który posiada umiejętności poświadczone zdanym egzaminem i dobrze wie, jak w najlepszy sposób kierować konstrukcją.

Jak przebiega rejs ze sternikiem?

Przygoda zaczyna się od powitania i zapoznania. Kolejnym krokiem jest oprowadzenie po łodzi, a także ustalenie celu podróży. Sternik na pewno poleci ciekawe miejsca, które warto odwiedzić w czasie rejsu, jednak będzie także otwarty na nasze propozycje. Warto wspólnie ustalić, jakie miejsca muszą znaleźć się na trasie, a także, gdzie warto zjeść regionalne posiłki.

Czarter jachtu ze sternikiem - jakie są zalety?

Tak jak już wspomnieliśmy główną zaletą czarteru jachtu ze sternikiem jest większe poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Odpowiedzialność spoczywa bowiem na doświadczonej osobie, która posiada kwalifikacje i wie, jak zachować się w każdej sytuacji. My z kolei możemy wypoczywać, ciesząc się spokojem, pięknymi widokami i czasem spędzonym z bliskimi. Możliwe jest więc czerpanie pełnej przyjemności z żeglugi i to bez zamartwiania się o to, jakie czynności należy wykonać.

Dodatkowo ogromną zaletą jest możliwość lepszego zrozumienia żeglarskiego świata, w tym najczęściej używanych zwrotów, obsługi jachtu, a także zwiększenie wiedzy o tym, co zrobić w konkretnej, nieprzewidzianej sytuacji. Taka podróż zaszczepi nam jeszcze większą miłość do żeglowania i sprawi, że z chęcią powtórzymy przygodę.

Czarter jachtu ze sternikiem jest rozwiązaniem idealnym zarówno dla osób początkujących, które nie posiadają uprawnień lub dopiero ukończyły kurs, jak i dla profesjonalistów, którzy chcą jednak nacieszyć się widokami i wakacyjnym klimatem.

Dane kontaktowe

Rezerwacja i sprzedaż czarterów

+48 505 700 731

info@flowczarter.pl

Port

Ekomarina Sunport
Stare Sady 4 BK, 11-730 Mikołajki

Adres do korespondencji

Flowczarter
ul. Wschodnia 29
80-066 Gdańsk

Kapitan Flowczarter

+48 797 018 970