Ile osób może maksymalnie płynąć jachtem?

flowczarterIle osób może maksymalnie płynąć jachtem?
zoom

Pływanie jachtem to piękna przygoda, która pozostaje w umyśle przez długi czas. Warto jednak pamiętać, że kluczem do udanej zabawy jest bezpieczeństwo. Jednym z czynników, który ma na to wpływ jest przestrzeganie wyznaczonej ilości osób korzystających z jednostki. Jaka jest maksymalna ilość osób, które mogą płynąć jachtem?

Ile osób może płynąć jednym jachtem?

Ilość osób, która może w jednym czasie przebywać na pokładzie jachtu jest określona w dokumentach rejestracyjnych. Liczba ta ma związek z wielkością jachtu i dostępną liczbą kabin. Nie jest to liczba orientacyjna, ale rzeczywista informacja o tym, ile osób może przebywać jednocześnie na pokładzie.

Na jakiej podstawie obliczana jest ilość osób? Jak już wspomnieliśmy duże znaczenie ma ilość miejsca w kabinach. Każda kabina pozwala na nocleg około dwóch osób. Do ogólnej liczby doliczane są także dodatkowe miejsca w tzw. messie.

Co ważne, maksymalna liczba użytkowników dotyczy wszystkich niezależnie od wieku – do liczby określonej w dokumentach nie można dodać np. dzieci.

Dlaczego należy przestrzegać maksymalnej ilości osób na jachcie?

Z jakich powodów należy zwrócić uwagę na maksymalną ilość osób, która może w jednym momencie korzystać z jachtu? Chodzi przede wszystkim o obowiązek prawny. Przebywanie na jachcie zbyt dużej ilości podróżnych jest wykroczeniem i podlega karze m.in. grzywny.

Ważny jest także ogólny komfort podróżowania. Zbyt duża ilość osób sprawia, że w kabinach panuj chaos i zamieszanie, a nawet wakacje na jachcie na Mazurach stają się uciążliwe. Co więcej, taka podróż może być nawet niebezpieczna. Zbyt duża ilość osób może stanowić obciążenie dla jednostki. W razie nieszczęśliwego wypadku ewakuacja staje się trudniejsza, a dostęp do kamizelek ratunkowych jest ograniczony.

Dane kontaktowe

Rezerwacja i sprzedaż czarterów

+48 505 700 731

info@flowczarter.pl

Port

Ekomarina Sunport
Stare Sady 4 BK, 11-730 Mikołajki

Adres do korespondencji

Flowczarter
ul. Wschodnia 29
80-066 Gdańsk

Kapitan Flowczarter

+48 797 018 970