Jak dbać o jacht w trakcie kilkudniowego rejsu?

flowczarterJak dbać o jacht w trakcie kilkudniowego rejsu?
zoom

Posiadanie własnego jachtu jest dla wielu osób nieosiągalnym marzeniem. Dostępna jest jednak wygodna opcja wypożyczenia profesjonalnej jednostki. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy przeżyć niezapomniane chwile bez obciążania portfela. Należy jednak pamiętać, że duże znaczenie ma dbanie o stan wypożyczonego jachtu. Jak sprawić, że wróci on do właściciela bez uszczerbku?

Jak dbać o wynajęty jacht?

Dbanie o jacht przejawia się przede wszystkim w tym, że każdą decyzję analizujemy przez pryzmat potencjalnych konsekwencji. Poruszanie się po wodzie jest pełne niespodzianek, a czynności, które zazwyczaj wydają się błahe, mogą stać się przyczyną poważnych uszkodzeń – zarówno konstrukcji jachtu, jak i wyposażenia.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę? Oto kilka z nich:

  • bagaż powinien być starannie zabezpieczony przed przesuwaniem,
  • gotowanie należy przeprowadzać ostrożnie,
  • wszelkie zabrudzenia warto usuwać na bieżąco.

Duże znaczenie ma także dbanie o samą konstrukcję jachtu. Ostrożność należy zachować szczególe podczas wpływania do zatoki. Jeden nierozważny ruch może bowiem doprowadzić do uszkodzenia jednostki. Jeśli więc nie jesteśmy pewni manewru, warto zmienić decyzję.

Wynajęcie jachtu – co warto wiedzieć?

Oczywiście kierowanie jachtem należy powierzyć jedynie osobie, która posiada szerokie doświadczenie. Chodzi bowiem nie tylko o bezpieczeństwo załogi, ale również o zachowanie dobrego stanu jednostki i uniknięcie uszkodzeń.

Należy także pamiętać, że każde wynajęcie jachtuczarter Houseboat Mazury - wiąże się ze spisaniem umowy. W dokumencie tym zawarte są informacje na temat obowiązków osoby wypożyczającej, a także dane określające, jakie kary są przewidziane za powstanie mniejszych i większych uszkodzeń. Warto więc dokładnie się z nimi zapoznać.

Dane kontaktowe

Rezerwacja i sprzedaż czarterów

+48 505 700 731

info@flowczarter.pl

Port

Ekomarina Sunport
Stare Sady 4 BK, 11-730 Mikołajki

Adres do korespondencji

Flowczarter
ul. Wschodnia 29
80-066 Gdańsk

Kapitan Flowczarter

+48 797 018 970